Ozon Tedavi Yöntemleri

Home » Ozon Tedavi Yöntemleri

1-MAJÖR TERAPİ

Ozonla tedavi yöntemleri arasında en yaygın olarak kullanılanıdır. Uygulaması son derece kolay ve yaklaşık olarak 15-20 sürmektedir. Medikal bir şişeye alınan kan (mutlaka cam bir şişe olmasına dikkat edin) ozonlanarak vücuda geri verilir. Hiç bir yan etkisi olmayan bu yöntemle ozonlanmış kan dolaşımı boyunca temas ettiği tüm organlara olumlu etki eder. Kan damarlarınızı açtığı için dolaşımın daha kolay omasını sağlar. Bağışıklık sisteminiz güçlenir.

2-MİNÖR TERAPİ

Yine bir miktar kan alınarak ozonla karıştırılarak bu sefer kas içine enjekte edilir. Bu yöntem de yine akciğer rahatsızlıklarından cilt hastalıklarına, sindirim sistemi şikayetlerinden alerjik hastalıklara kadar olumlu etkiler gösterir.

3-RECTAL UYGULAMA

Bağırsak ve prostat gibi bir çok batın bölgeli hastalığında uygulanır. Bazı otorotilere göre majör yöntem kadar etkilidir.

4-OZON TORBALAMA

Açık yara, iyileşmeyen yara, yanık gibi durumlarda, ilgili bölgeye ozon lokal olarak uygulanır. Torba içine alınan organa ozon gazı direkt olarak verilir. Bu yöntem enfeksiyon odaklarını ortadan kaldırmakla kalmayıp yaranın iyileşmesini de hızlandırır. Majör terapiyle bereber uygulandığında çok olumlu hatta şaşırtıcı derecede iyi sonuçlar alınmaktadır.ulaşılabilir.

5-EKLEM İÇİ OZON UYGULAMASI

Romatizmal rahatsızlıklarda eklem içerisine uygulanan ozon kıkırdak dokunun beslenmesini ve kendisini onarmasını teşvik eder.

6-OZON SAUNA UYGULAMASI

Hem faydalı hem keyifli bir ozon uygulamasıdır. Klasik buhar banyosunun ozon buharı kullanılmış halidir. Böylece ozonun ciltte emilimi sağlanır. Detoks etkisi olduğu gibi, zayıflama ve selülit tedavileri için de keyifle kullanılabilir.